XXVIII Rajd Pieszy Boryna

W miniony weekend odbył się w Ornecie XXVIII Rajd Boryna! Jesteście ciekawi, co się działo? 🤫
W piątek poznaliśmy Orneckie legendy, a podczas świeczkowiska prezentowaliśmy je drużynami na ciekawe sposoby! 🐉 Wzięliśmy też udział w żywej lekcji historii (Ornety i nie tylko!) wyłożonej przez pana Roberta Dubaja. Po świeczkowisku mogliśmy się wyszaleć podczas tańców integracyjnych!
W sobotę, pokrzepieni po śniadaniu, spakowaliśmy plecaki i wyruszyliśmy na wędrówkę. 🥾 Po drodze wypełnialiśmy Kartę Leśnych Zadań! Celem wędrówki było dotarcie do bunkrów na szlaku Fortyfikacji Trójkąta Lidzbarskiego. Na miejscu zjedliśmy w lesie obiad, a następnie wzięliśmy udział w strzelaniu oraz zostaliśmy oprowadzeni po bunkrach!
Po powrocie do Ornety i chwili odpoczynku czekały Nas kolejne aktywności 🤩 Wzięliśmy udział w grze miejskiej organizowanej przez CKiBM z okazji Nocy Muzeów! Później mieliśmy czas dla siebie, by pozwiedzać atrakcje, jakie przygotowało miasto z okazji tego wydarzenia 🕍🌌 Było wiele do zobaczenia, ponieważ w tym roku Orneta obchodzi także swoje 710-lecie!
W niedzielę w dobrych humorach zjedliśmy śniadanie i posprzątaliśmy. Podczas apelu kończącego otrzymaliśmy upominki za uczestnictwo 🤭 XXVIII Rajd Boryna uważamy za niezwykle udany!
Czuwaj! ⚜
Dziękujemy bardzo wszystkim naszym sponsorom oraz instytucjom, które wsparły nas przy organizacji XXVIII RAJDU BORYNA ❤
ZSO Orneta | ORNETA – oficjalne konto | Nadleśnictwo Orneta |Reduta Orneta | Bank Spółdzielczy w Sztumie | Etanco Polska | Simpson Strong-Tie | Pan Patryk Kowalewski | Instytut Rozwoju Oporządzenia Taktycznego Sp. z. o. o. | ZHP Chorągiew Warmińsko – Mazurska im. Grunwaldu | Pan Wojtek Kiziewicz