XXX Festiwal Piosenki Rozdziawa

To była rozśpiewana sobota!🎼
Plac Górników we Fromborku zgromadził zuchów, harcerzy i instruktorów Hufca ZHP Braniewo, ale też rodziców i zaproszonych gości. Okazja ku temu była wyjątkowa, bowiem już po raz trzydziesty nasz Hufiec zorganizował Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej „Rozdziawa”.
W szranki stanęli i ci mali, i ci duzi, a ich muzycznym zmaganiom mieli okazję przysłuchiwać się również mieszkańcy Fromborka i turyści. Czy była trema? Niejeden powie, że tak. By ją opanować, uczestnikom umożliwiono udział w warsztatach wokalnych, instrumentalnych i ruchu scenicznego – a te poprowadziły druhny Agnieszka Popek, Maria Jędrasik i Eliza Sorkowicz.
Emocji festiwalowych nie zabrakło – choćby dlatego, że była to pierwsza „Rozdziawa” bez druhny Grażyny Zalewskiej – współautorki i długoletniej prowadzącej to cykliczne wydarzenie. O druhnie nie zapomniano – ta i kolejne edycje, uchwałą Komendy Hufca ZHP Braniewo, będą nosić imię hm. Grażyny, co unaocznił baner ufundowany przez pana Mariusza Szemplińskiego.
Na muzycznej scenie Placu Górników, oprócz uczestników zmagań festiwalowych, stanęli również Tomasz Owczarek, Adam Kusiński 🎷 i Sebastian Sugalski 🎸oraz znany i lubiany zespół Stacja Północ.
Wyniki festiwalu przedstawiają się następująco:
W kategorii zuchowej:
🥉3 miejsce: Duet z 22 GGZ – Kuba i Kacper.
1 miejsce wśród zuchów – solistów: Filip Fiedorowicz
Wśród harcerzy – solistów pierwsze miejsce zajęła Helenka Daszyńska z 1 GHDP, a drugie Dagmara Gawryło – 9 GHDS.
W kategorii zespołów harcerskich:
Nagrody powędrowały również do zespołu seniorskiego „Braniewskie Nutki” oraz hm. Arkadiusza Witkowskiego.
Grand Prix festiwalu zdobyła 9 Grunwaldzka Harcerska Drużyna Sanitarna im. Obrońców Poczty Gdańskiej, zaś nagrodę publiczności Helena Daszyńska z 1 GHDP im. Stefana Batorego.
Wszystkim laureatom raz jeszcze gratulujemy!!! Brawa należą się też pozostałym uczestnikom.
Za pomoc w organizacji wydarzenia podziękowania przesyłamy Starostwo Powiatowe w Braniewie, które przekazało środki finansowe i Urząd Miasta i Gminy Frombork, dzięki któremu mogliśmy gościć na bardzo ważnym dla harcerzy Placu Górników. Dziękujemy serdecznie również jury: Marii Jędrasik, Agnieszce Popek, Katarzynie Keller – Gierko i Tomaszowi Owczarkowi, prowadzącej warsztaty Elizie Sorkowicz oraz wykonawcom: Tomaszowi Owczarkowi, Adamowi Kusińskiemu, Sebastianowi Sugalskiemu oraz Stacji Północ. Wszystkim Wam należą się wielkie 😘💚💙❤️.