Poczta Harcerska Braniewo

jacek.iwulski@zhp.pl
  • null

Historia Poczty

Poczta Harcerska w Braniewie swoją działalność rozpoczęła 20 października 1971 roku. Inaugurując swą działalność PH wydała pierwszą kopertę okolicznościową. W dniu 19 lutego staraniem harcerzy pocztowców z Braniewa.

UPT we Fromborku stosował kasownik okolicznościowy o treści, Frombork Symbolem Hołdu Złożonego Kopernikowi. W sierpniu 1973 roku Poczta Harcerska Braniewo wraz ze Sztabem Operacji 1001 – Frombork, z okazji jej zakończenia, była organizatorem wystawy filatelistycznej.

W dniach 10-11 sierpnia 1973 r. odbył się we Fromborku V Zlot Poczty Harcerskiej z całego kraju.

Naczelnikiem Poczty Harcerskiej Braniewo był hm. Jerzy Chrabąszcz.

Poczta Harcerska działała w Braniewie do 1975 roku. Po utworzeniu województwa elbląskiego została przeniesiona i przemianowana na Pocztę Chorągwianą.

Reaktywowano Pocztę Harcerską w Braniewie na 50-lecie hufca (1996 r.), od tego roku PH w Braniewie wydaje stemple okolicznościowe.

Na zlocie Honorowych Obywateli Fromborka (2003), oprócz własnych stempli, staraniem harcerzy w czasie zlotu UPT we Fromborku stosowało kasownik okolicznościowy. Naczelnikiem Poczty Harcerskiej Hufca ZHP w Braniewie został powołany rozkazem hufcowym druh phm. Jacek Iwulski.

karta 2

karta 3