Gala z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Jedni przyrzeczenie harcerskie złożyli kilka tygodni temu albo złożą je niedługo, dla innych harcerska przygoda zaczęła się przed kilkudziesięciu laty. Są też tacy, którzy – harcerzami nie będąc – aktywnie wspierają nasze codzienne działania. Wszystkim Wam chcemy jeszcze raz powiedzieć: dziękujemy, że jesteście!

Sobotnia gala z okazji Dnia Myśli Braterskiej była okazją do podsumowania pracy gromad i drużyn Hufca ZHP Braniewo, wręczenia odznaczeń, nagród i złożenia podziękowań, a wszystko przeplecione zostało harcerskimi piosenkami i pląsami. Rozpoczęła ją 9 Grunwaldzka Harcerska Drużyna Sanitarna im. Obrońców Poczty Gdańskiej spektaklem poświęconym początkom skautingu i harcerstwa oraz ponadczasowej sile tego ruchu.

Tym, których na uroczystości nie było, podpowiadamy, że: medal „Za zasługi dla Hufca ZHP Braniewo” otrzymali:

– pani Krystyna Lewańska,

– pwd. Zofia Bogdan,

– hm. Helena Rusiecka,

– ksiądz Leszek Galica – proboszcz Parafii pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie,

– phm. Przemysław Gajdamowicz.

laureatami Plebiscytu Copernicus Hufca ZHP Braniewo zostali:

– w kategorii „Harcerz/Harcerka” – druhna Marianna Rychcik z 9 Grunwaldzka Harcerska Drużyna Sanitarna im. Obrońców Poczty Gdańskiej, będąca drużynową 22 Grunwaldzka Gromada Zuchowa „Wesołe Chmurki”,

-w kategorii „Instruktor”- pwd. Katarzyna Rokicka z 11 Grunwaldzka Drużyna Starszoharcerska „Melcekuke”,

– w kategorii „Przyjaciel Hufca” – o. Paweł Gałła.

Obejrzyjcie koniecznie zdjęcia!