HAZ, Zimowisko Jedynek w Gdyni

Za nami pięć dni w Gdyni. Podczas zimowiska „Jedynek” dużo się działo, wędrwaliśmy po klifie, zwiedzaliśmy działa artylerii, Muzeum Miasta Gdynia, Akwarium Gdyńskie, spacerowaliśmy bulwarem i Skwerem Kościuszki, byliśmy w Akademii Marynarki Wojennej, gdzie mogliśmy się poczuć jak kapitanowie statku będąc w symulatorze mostka. Nie zabrakło także Harcerskiego klimatu – gier terenowych, ogniska i świeczkowiski. Podczas ostatniego świeczkowiska świętowaliśmy nasze szóste urodziny, bo to dokładnie 6 lat temu 1.02.2018 r. nasi harcerze złożyli pierwsze Przyrzeczenie Harcerskie (Kasia Klatt i Ania Ruła). Był pyszny tort zrobiony przez dziewczyny, sto lat i prezenty. Tego dnia także Łucja, Lena, Kacper i Alan złożyła swoje Przyrzeczenie.
Dziś pożegnaliśmy się ze łzami w oczach z nadzieją, że spotkamy się w czerwcu.
Nasze dziewczyny Ania jako oboźna i Kasia jako kadra młodzieżowa świetnie się spisały.
Wspaniały harcerski klimat zapewnił nam ośrodek BP Hostel Gdynia – Stanica Harcerska, a pyszne posiłki Kawiarnia Tenisowa Gdynia.