Hufcowy Harcerski Start 2023/2024

Zbiórka na przedzamczu, KABARETON na zamkowym dziedzińcu, zwiedzanie siedziby biskupów warmińskich, gra miejska, która pozwoliła poznać najciekawsze miejsca Lidzbarka Warmińskiego, bieg patrolowy, uroczyste świeczkowisko i spacer z elementami INO w dolinie Symsarny, a dla zuchów również warsztaty i Bal u Kopernika – wszystko to zamknięte w dwa weekendowe dni października (7 i 8 październik 2023r.). Tak właśnie przebiegał tegoroczny Harcerski Start Hufca ZHP Braniewo. Wzięło w nim udział ponad 90 osób.
Harcerski Start był również okazją do uroczystego przekazania przez pwd Katarzynę Skinder 1GGZ „Wesoła Gromada” druhnie Kindze Giebień, złożenia zobowiązania instruktorskiego przez druhnę Agnieszkę Pietrusik oraz oficjalnego objęcia przez tę ostatnią funkcji Namiestnika Zuchowego Hufca ZHP Braniewo. Pojawiły się łzy wzruszenia i radości, a uściskom nie było końca.
Jak było? Obejrzyjcie zdjęcia!
Zadanie sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018 – 2030.