„Tyle do zrobienia, a tak mało czasu.”

Druhny i Druhowie!

Niestety dziś również wpłynęła do Hufca bardzo smutna wiadomość.

W dniu 20 listopada 2023 r., w wieku 57 lat, odeszła na wieczną wartę Druhna podharcmistrzyni Związku Harcerstwa Polskiego Violetta Jamróz.

Swoją służbę instruktorską rozpoczęła 2 grudnia 1991 r. Pełniła funkcje: drużynowej 7 Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego w Lipowinie, 7 Gromady Zuchowej „Leśne Duszki” w Lipowinie, członka komendy Hufca ZHP w Braniewie, członka komisji rewizyjnej Hufca ZHP Braniewo, członka komisji stopni instruktorskich przy Hufcu ZHP Braniewo. Przez wiele lat organizowała letnie formy wypoczynku dzieci i młodzieży.

Na co dzień Druhna była nauczycielką i wychowawcą wielu pokoleń.

Przez ostatnie lata szefowała Sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Braniewie.

Druhno Violu – przy innym ogniu w inną noc…

Informujemy, że rozkazem specjalnym L 2/2023 Komendantki Hufca ZHP w Braniewie zarządzono
miesięczną żałobę w Hufcu ZHP Braniewo, obowiązującą od dzisiaj. Sztandary harcerskie należy przepasać kirem, a na Krzyże Harcerskie nałożyć czarne przepaski.